Nie będzie delfinarium w Mszczonowie

Z wielką radością już oficjalnie dzielimy się z Wami dobrymi wiadomościami! Miejmy nadzieję, że to koniec chorego pomysłu delfinarium w Mszczonowie… Jak donosi Mszczonow24h.pl: ,,Firma (inwestor mszczonowskiego delfinarium – przyp. aut.) nie uzyskała zgody na transport delfinów. W zapisach aktu notarialnego były zapisy, że jeśli inwestor nie zrealizuje inwestycji gmina tą nieruchomość może kupić. Inwestor wystąpił do gminy o wykup działek ” – informuje Teresa Koszulińska, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego mszczonowskiego ratusza”.
http://mszczonow24h.pl/aktualnosci/28815/

Nasze wspólne starania, profesjonalizm kompetentnych osób z Ministerstwa Środowiska oraz niezwykle rzetelne analizy Państwowej Rady Ochrony Przyrody zaowocowały formalnymi decyzjami, które nie pozwalają na otwarcie delfinarium w Polsce.
Wierzymy, że będzie to jednoznaczny sygnał także dla innych inwestorów, którzy myślą o stworzeniu w Polsce delfinarium i zarabianiu pieniędzy kosztem tych wspaniałych zwierząt.
W dalszym ciągu razem z partnerami zagranicznymi i Dolphinaria-Free Europe Coalition monitorujemy sytuację. Liczymy także na Wasze nieustajace wsparcie. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia…